Mlađe kadetkinje Lokomotive u MŽ ligi dobile Vrbinu i Trninu

U nedjelju 03.03. u Zagrebu (SD Martinovka) odigran je turnir devetog kruga Međužupanijske lige Zagrebačke Županije za mlađe kadetkinje na kojem su nastupile ekipe domaćina Lokomotive, te Trnina i Vrbina. Četvrti sudionik trebao je biti Samobor no oni su bili sprječeni zbog odigravanja zaostalih utakmica Državne lige tako da će svoje utakmice odigrati naknadno. Favorizirani domaćin Lokomotiva prema očekivanjima je riješila oba susreta u svoju korist i tako nastavila svoj boravak na čelnoj poziciji prvenstvene ljestvice.

RK LOKOMOTIVA – ŠRK VRBINA 38:3 (18:2)

Ekipa iz Siska kao što i sam naziv kaže školska je ekipa koja je na okupu vrlo kratko i praktički ovo su im prve službene utakmice zbog čega se drugačiji ishod nije mogao ni očekivati. Trenerica gostujuće ekipe na kraju je utakmice ipak bila zadovoljna jer su njene igračice uspjele ”probiti” čvrstu Lokomotivinu obranu u tri navrata što je bio jedan od primarnih ciljeva koje su si postavile prije utakmice. Lokomotiva je utakmicu odigrala tako da je trener ravnomjerno rasporedio minutažu svim igračicama koje su ukazano povjerenje i opravdale tako da su se gotovo sve igračice i upisale u listu strijelaca koju je predvodila najraspoloženija Luca Udovičić s osam pogodaka. Za Vrbinu je dva od ukupno tri pogotka postigla Stela Pavičić

ŽRK TRNINA – RK LOKOMOTIVA 10:16 (3:8)

Druga utakmica ponudila je puno više neizvjesnosti i ravnopravniju igru, barem na samom početku susreta dok su djevojke iz Križa još imale snage pratiti ritam Lokosica. Sredinom prvog poluvremena Lokomotiva se polako počela odvajati i razlika je s vremenom samo rasla da bi nekih pet minuta prije kraja utakmice iznosila i najvećih +9, što su igračice Trnine do kraja ipak uspjele ublažiti na konačnih 10:16. Lokomotivu je do pobjede vodila raspoložena Leonarda Kapetanović koja je postigla šest pogodaka iz isto toliko pokušaja, dok su u ekipi Trnine najraspoloženije bile Helena Petreković s četiri i Lorena Petreković s tri postignuta pogotka.