Sesvete preuzele vrh

U subotu 02.02. u Sesvetama (Jelkovec) održan je turnir četvrtog kruga Prve hrvatske rukometne lige za mlađe kadetkinje na kojem su nastupili domaćin RK Sesvete Agroproteinka, RK Lokomotiva i ŽRK Zaprešić. Odigrane su tri utakmice, a najviše su pokazale Sesvećanke koje su s nove dvije pobjede preuzele vodeću poziciju u regiji zapad (skupina 1) porazivši do tada vodeću Lokomotivu.

RK SESVETE AGROPROTEINKA – RK LOKOMOTIVA   15:12 (9:2)

Prva utakmica donosila je sraz starih poznanika u regiji zapad, prvoplasirane Lokomotive i drugoplasiranih Sesveta. Po svim karakteristikama ovo je trebala biti derbi utakmica što su prepoznali i gledatelji koji su u velikom broju popunili tribine dvorane u Jelkovcu. Međutim, malo toga je ponudila ova utakmica. Lokomotiva kao da se nije pojavila na utakmici tako da je gostujući trener već u sedmoj minuti zatražio minutu predaha jer je rezultat na semaforu pokazivao 5:1 u korist Sesveta koje su i same bile iznenađene slabim otporom Zagrepčanki. Do odmora se nije puno toga promijenilo, igračice Lokomotive nisu imale riješenja za raspoloženu Luciju Bešen na golu tako da se razlika u korist Sesveta samo još povećala do +7 (9:2). U drugom poluvremenu ipak je na parket izašla neka druga ekipa Lokomotive, a puno agresivnija obrana donijela je i priliku da se dođe do lakih golova iz polukontri i kontri, međutim nesavladiva Bešen nije dozvolila da se Lokomotiva vrati u utakmicu i s obranjena dva sedmerca i nekoliko kontri raspršila je sve nade gošći o pozitivnom rezultatu. Osim već spomenute Bešen za Sesvete je u napadačkom dijelu posebno raspoložena bila Petra Vukčević koja je postigla sedam pogodaka. U Lokomotivi nije bilo posebno raspoloženih igračica, a listu strijelaca predvode Martina Rajković i Ana Štefanac s po tri postignuta zgoditka. Tako je Lokomotiva praktički ”bez ispaljenog metka” prepustila vodeću poziciju na ljestvici susjedama iz Sesveta koje su potpuno zasluženo pobijedile i preuzele vodstvo.

RK LOKOMOTIVA – ŽRK ZAPREŠIĆ   27:5 (13:4)

Lokomotiva je nakon bolnog poraza morala odmah igrati drugu utakmicu i tu je zbog razlike u kvaliteti bilo jasno na koju će stranu pobjeda, ali je bilo pitanje u kojoj mjeri će se Lokosice oporaviti i koliko su mentalno spremne da se nakon loše utakmice i poraza vrate u natjecanje i odigraju što je kvalitetnije moguće. Ulazak u utakmicu je bio preslika završetka utakmice sa Sesvetama, dakle puno nervoze i nerealiziranih šuteva, no što je vrijeme odmicalo stvari su sjedale na svoje mjesto, a tome uvelike doprinosi činjenica kako Lokomotiva ima dosta ”široku klupu” i mogućnost rotacije puno igračica tako da su ovu utakmicu vrlo dobro odradile djevojke ”iz drugog plana” koje su opravdale trenerovo povjerenje i odigrale dobru utakmicu. Zaprešić se trudio i pružao otpor koliko je mogao, ali kvaliteta je uvelike na strani ekipe iz Zagreba pa je tako i utakmica išla samo u jednom smjeru. Lokomotivine strijelce predvodila je Marija Semren sa šest golova, a nju su u stopu slijedile Lea Hren s pet, te Luca Udovičić s četiri postignuta pogotka. U ekipi Zaprešića Doris Valjak je postigla dva, a Paula Gotal, Kristina Selić i Dorjana Kos dodale su svaka po jedan gol za konačnih 27:5.

ŽRK ZAPREŠIĆ – RK SESVETE AGROPROTEINKA  14:28 (5:13)

U posljednjoj utakmici opet se radilo o dvoboju neravnopravnih protivnika iako se ekipa Zaprešića opustila nakon utakmice s Lokomotivom i pružila zanimljivu utakmicu i vrlo dobar otpor favoriziranim Sesvećankama. U prvom poluvremenu opet je briljirala Lucija Bešen na vratima Sesveta, dok je za pogotke bila najraspoloženija Lucija Tokić sa sedam postignutih pogodaka. S druge strane u ekipi Zaprešića raspucala se Doris Valjak koja je mrežu Sesveta zatresla također sedam puta.